Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Pondelok, 27.03.2023, meniny má Alena
Hlavne menu Vychytané darčeky

Citáty - O pokore

Hlavny obsah

Citáty - O pokore

Najnovšie príspevky

Skloniť hlavu...

Skloniť hlavu...

Skloniť hlavu neznamená spolu s ňou ohnúť aj chrbát. Znamená to, že aj charakter je možné formovať bez arogancie a že najkratšou cestou k videniu seba v pravom svetle je prejaviť pokoru vtedy, keď ju najmenej očakávame možno aj my samotní...
- Vychytaný návštevník

Kúsok pokory

Kúsok pokory

Keby sme mali v sebe aspoň kúsok pokory, menej by sme presadzovali seba a viac by sme vnímali potreby druhých.... ale to je dnes takmer nemožné lebo sme vychovávaní vo vesmíre kde stredobodom ostáva naše vlastné ego.
- Anonym

Vzácne chvíle

Vzácne chvíle

Vzácne sú chvíle, keď v niečo veríme.
- Anonym

Svedomie

Svedomie

Svedomie nás neodvracia od hriechu, len nám bráni sa z neho tešiť.
- Jean Cocteau

Niekedy si uvedomíme

Niekedy si uvedomíme

Niekedy si uvedomíme, že nejdeme tou správnou cestou ktorú sme si vysnívali a náš život nie je prechádzka rajskou záhradou, ale ideme cestou ktorú sme si vybrali kvôli niekomu koho nadovšetko milujeme (deti, rodina, najlepší priatelia, rodičia, ale napriek tomuto poznaniu sa naše srdcia naplnia šťastím, láskou a zadosťučinením a to je úžasné hrejivý pocit. Vždy môžme začať žiť náš sen keď príde tá vhodná doba a ten kvôli komu sme sa obetovali už nebude potrebovať našu obetu, snáď to raz niekto ocení. Milujem svoje deti a viem,že oni milujú mňa,v živote a našom bytí je potrebné emócie dávať aj ich prijímať aby to, čo konáme dávalo zmysel a napĺňalo naše srdcia. Ak pochopíme, že emócie, city a láska sú dôležitejšie ako finančné a prospechové hodnoty, tak si uvedomíme, že kráčame tým správnym smerom aj keď na prvý pohľad to nebude také jednoznačné.
- Vychytaný návštevník

Dôvera a láska k ľuďom

Dôvera a láska k ľuďom

Pocítila som v živote mnoho bolesti, trpkých klamov, bola som na pokraji zúfalstva, avšak navzdory tomu som nestratila dôveru a lásku k ľudom.
- Božena Nemcová

Na kolenách

Na kolenách

Na kolenách všetko vyzerá ináč.
- Dermek

Očakávanie

Očakávanie

Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými.
- Platón

Zmýšlanie

Zmýšlanie

O Bohu zmýšľajte s vierou, o blížnom s láskou, o sebe s hlbokou pokorou. O Bohu rozprávajte s úctou, o blížnom, ako by ste chceli, aby sa hovorilo o vás, o sebe hovorte pokorne alebo mlčte.
- don Bosco

Rob dobre

Rob dobre

Rob toľko dobra koľko len môžeš, ale tak ticho, ako len môžeš.
- Dickens

Pokora

Pokora

Pokora, ak je skutočná, je prinajmenšom práve tak znakom vnútornej sily ako odvaha.
- Anonym

Ambícia

Ambícia

Mám len jednu ambíciu. Mám len jednu vec, ktorú naozaj chcem, aby sa stala. Chcel by som vidieť ľudí spoločne žiť: čiernych, bielych, Číňanov, každého - to je všetko.


- Bob Marley

Pridať príspevok
ikonaPridaj príspevok
Pridal:
Cieľová kategória:
Titulok:
Autor:
Text:
Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.