Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Pondelok, 16.12.2019, meniny má Albína
Hlavne menu Vychytané darčeky

Citáty - Indiánske

Hlavny obsah

Citáty - Indiánske

Najkomentovanejšie príspevky

Nikdy som nezabudol na Boha

Nikdy som nezabudol na Boha

Nikdy som nezabudol na Boha. Čo iného pomáhalo mne a bude pomáhať mojim vnukom ako viera v Boha? On pozerá na zlo páchané na zemi a vie, čo by ho napravilo. Ale my musíme sami nájsť cestu a urobiť to.
- Indiánov

Máš v sebe

Máš v sebe

Máš v sebe prirodzené schopnosti ako všetci ľudia. Máš vôľu. Nauč sa ju používať. Dosiahni, aby ti slúžila. Naostri svoje zmysly, ako ostríš svoj nôž... Nemôžeme ti nič dať. Vlastníš už všetko potrebné k tomu, aby si sa stal veľkým.
- Indiánske

Každý zápas

Každý zápas

Každý zápas, vyhratý alebo prehratý, nás posilňuje pre ten ďalší. Pre ľudí nie je dobré prežiť ľahký život. Ak prestanú zápasiť, slabnú a strácajú výkonnosť. Niektorí potrebujú dosť porážok, než sa u nich rozvinie sila a odvaha dosiahnuť víťazstvo.
- Indiánov

Nádherné

Nádherné

Nádherné je jasné nebo a zelená tráva, avšak nádhernejší je mier medzi ľuďmi.
- Indiánov

Záblesk

Záblesk

Čo je život? Je to záblesk svetlušky v noci. Je to dych bizóna v zimnom období. Je to malý tieň, ktorý sa mihne trávou a stratí sa v západe slnka.
- Indiánov

Keď sa oženíš

Keď sa oženíš

Keď sa oženíš, nesprav si zo svojej ženy idol. Ak zbožňuješ ženu, bude chcieť byť zbožňovaná stále viac a viac.
- Indiánske

Ohováranie je ako hrať dámu

Ohováranie je ako hrať dámu

Ohovárať je ako hrať dámu so zlým duchom. Tu a tam vyhraješ, ale častejšie sa chytíš do pasce svojej vlastnej hry.
- Indiánske

Veľký duch

Veľký duch

Veľký Duch len v hrubých rysoch načrtne všetkým bytostiam na svete ich životnú cestu, ukáže im, kam majú ísť a kam majú dôjsť, ale nechá ich, aby sami našli cestu, ako sa tam dostať. Praje si, aby jednali nezávisle podľa svojej povahy, podľa túžby vlastnej každej z nich.
- Vychytaný návštevník

Uctievanie

Uctievanie

Uctievanie Veľkej Záhady sa odohrávalo v tichu, v samote, zbavenej všetkého sebectva. Odohrávalo sa v tichu, pretože akákoľvek reč je nevyhnutne chabá a nedokonalá... Odohrávalo sa v samote, pretože verili, že On je nám bližšie, ak sme sami... Podľa nás boli všetci ľudia stvorení ako synovia Boha a stoja vzpriamene s vedomím svojho božského pôvodu.
- Indiánov

Mnoho spôsobov

Mnoho spôsobov

Je mnoho spôsobov, ktorými náš ľud uctieva Najvyššieho. Pre Siouxov sú všetky spôsoby dobré. Učíme svoje deti, že spôsob nie je tak dôležitý ako viera. Len sám Wakan-Tanka vie, ktorý z nich mu je najmilší.
- Indiánov

Väčšie naplnenie

Väčšie naplnenie

Cítim väčšie naplnenie, keď sa modlím, tak ako som sa naučil modliť. Moje srdce je omnoho spokojnejšie, keď sedím so svojou fajkou a rozprávam sa s Veľkou Medicínou o všetkom, čo ma trápi.
- Indiánov

Sami

Sami

Neideme sami. Veľká Bytosť kráča vedľa nás. Uvedom si to a buď vďačný
- Indiánov


Pridať príspevok
ikonaPridaj príspevok
Pridal:
Cieľová kategória:
Titulok:
Autor:
Text:
Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.